شهر به شهر

هر شهر به هر شهر

این خدمت یکی از بزرگترین پروژه هایی است که توسط وایو در دست اجرا می باشد و ما تلاش دارم با انجام آن تحول بزرگی را در صنعت حمل بار ایجاد نماییم. متاسفانه به دلیل عدم توسعه زیر ساخت های لازم در صنعت حمل بار در کشور ، آنگونه که در بخش حمل مسافر وجود دارد ، ارسال بار از شهر به شهر در ایران ساخت های لازم را پیدا نکرده است و معمولا ارسال بار از هر شهری بجز تهران به هر شهر دیگر معمولا دشوار و با هزینه های مضاعف همراه است.البته جای خالی این خدمت تا حدی توسط شرکت پست پر شده است ولی از آنجایی که بخش خصوصی به صورت قوی وارد این بخش نشده است و شرکت پست هم یک شرکت دولتی است نواقصی وجود دارد که بیان آن ها خارج از حوصله این متن است.

در حال حاضر ارسال بار از اغلب شهرها به سایر شهرها منوط به ارسال آن به تهران و بارگیری مجدد از تهران به شهر مقصد است و تقریبا بجز چند شهر مانند مشهد و اصفهان در بیشتر مواقع حتی شهرهای نزدیک به هم نیز قادر به تبادل بار با هم نیستند و الزاما باید هزینه اضافی ارسال به تهران شامل حمل بار بشود.چنین شرایطی نه تنها باعث افزایش هزینه های حمل می گردد بلکه به دلیل بارگیری و تخلیه اضافی موجب بروز خسارتهای ناخواسته با بارها نیز می گردد.

شرکت وایو قصد دارد با تکیه بر شبکه بزرگ نمایندگی خود و بهره مندی از نیروهای مجرب و ناوگان گسترده خود این خدمت را ارئه دهد و در مرحله نخست این عملیات از شهرهای همدان ، کرمانشاه ، مشهد ، تبریز و ارومیه قابل انجام است. یعنی فرستندگان بار از این شهرها می توانند محموله خود را به وسیله وایو به هر شهر دیگری که مایل باشند ارسال کنند.البته در این مرحله ما نیز از واسطه تهران برای توزیع بار استفاده خواهیم کرد ولی تفاوت آن با آنچه که در پاراگراف فوق گفته شد این است که این خدمت که ویژه فروشگاه های اینترنتی و هرگونه فروش در فضای مجازی خواهد بود با هزینه ای بسیار کمتر از آنچه که اکنون توسط برخی از مجموعه ها در حال اجراست انجام می گردد.ضمن اینکه با استقرار پیش نیازهای آن ها به زودی واسطه تهران از چرخه عملیات حذف شده و شهرهای بیشتری به این خدمت افزوده خواهند شد. وایو به این منظور در حال ساخت پلتفرمی است که انحصاری بوده و یک نوع آوری در این صنعت محسوب می گردد.

هزینه حمل در این خدمت معادل هزینه تهران به شهر مقصد بعلاوه هزینه ارسال از یکی از پنج شهر فوق به تهران است. هزینه ارسال از تهران به شهر مقصد که در این صفحه قابل دستیابی و اطلاع است و هزینه ارسال از هر یک از پنج شهر فوق به تهران نیز قابل استعلام از طریق این صفحه است. هر فرستنده ای که قصد ارسال یک عدد بار از مثلا کرمانشاه به ساری را داشته باشد باید پس از استعلام هزینه حمل از کرمانشاه به تهران آن را به هزینه تهران به ساری که در تعرفه ارسال از تهران به سراسر کشور درج شده است اضافه نماید.

به دلیل نوپا بودن این سرویس وایو پس از جمع آوری داده های لازم تعرفه تک تک شهرها به تهران را نیز تولید و عرضه خواهد کرد که البته منوط به میزان استقبال کاربران خواهد بود.

ضمنا سامانه حمل اِکس که یکی از مجموعه سامانه های این گروه است اطلاعات بسیار ارزشمندی از بیش از ۲۰۰۰ تخلیه بار در بیش از ۵۰۰ شهر و شهرستان گردآوری کرده است که در نوع خود نمونه مشابه ندارد و می توانید در مورد تخلیه بارهای فعال در سراسر کشور از این طریق اطلاعات بیشتری کسب کنید.