سوالات پرتکرار و کوتاه

اگر به دنبال خرید چیزی در شهر دیگر هستید قبل از هر کاری باید مشخصات سفارش خودتان را در فرم سفارش خرید ثبت کنید تا مسافرانی که از آن شهر به شهر محل سکونت یا کار شما می آیند از نیاز و سفارش شما در صفحه جستجوی سفارش آگاه شوند و متناسب با امکانات خودشان تصمیم بگیرند که کدام سفارش را می توانند انجام بدهند.

پس از پر کردن فرم سفارش خرید یک شناسه ۵ رقمی که با حرف B شروع می شود به خریدار کالا ارائه می شود. برای اینکه این سفارش در صفحه جستجوی سفارش قرار بگیرد ، سامانه از سفارش دهنده می خواهد تا با مراجعه به صفحه پرداخت هزینه خرید سفارش خود را پرداخت کند. در این صفحه باید فرم پرداخت تکمیل شود که شناسه خرید یکی از ردیفهای آن است. پس از پرداخت هزینه خرید کالا سفارش در فهرست سفارشات قرار می گیرد و در صفحه جستجوی سفارش قابل دیدن است.

نخیر. سفارش دهنده می تواند سفارش خرید هر کالایی از اعم از اینترنتی یا غیراینترنتی را ثبت کند. برای سفارش خرید غیر اینترنتی باید آدرس دقیق فروشگاه یا محلی که کالا فروخته می شود در فیلد " خرید غیراینترنتی " وارد شود و برای خرید اینترنتی باید لینک کالا در وب سایت فروشنده در فیلد " خرید اینترنتی " وارد شود.

پاسخ این سوال بله است ولی هر سفارش دهنده ای می تواند با مسافر توافقات خود را داشته باشد.مثلا ممکن است خریداری به یک مارک از غذای حیوانات خانگی نیاز دارد که در ترکیه عرضه می شود.اگر مسافری بپذیرد که خودش آن را از هر محلی که عرضه می شود خواهد خرید نه به آدرس فروشنده نیاز است و نه خلاف مقررات وایو است

در صورتی که محل خرید هر تعداد کالای مورد نظر یک محل باشد کافیست در فرم سفارش خرید و در فیلد نام کالا با فشار دادن علامت + نام کالاهای دیگر را وارد کنید و در صورت نیاز در محل بارگذاری عکس کالا عکس هر کالا را جداگانه بارگذاری کنید.

خریداران هنگام تکمیل فرم سفارش خرید شماره تلفن و آدرس ایمیل خود را وارد می کنند و این مشخصات در صفحه جستجوی سفارش و بخش اطلاعات تکمیلی هر سفارش توسط مسافران دیده می شود. البته خریداران می توانند بر اساس تمایل خود شماره تلفن و آدرس ایمیل خود را در فرم وارد کرده یا یکی از آنها را وارد کنند ولی باید بدانند که کمبود اطلاعات تماس روی تمایل مسافران برای انجام سفارش خرید اثر مستقیم دارد.

به طور کلی مبلغی که خریدار پس از تکمیل فرم سفارش خرید به عنوان هزینه خرید کالا پرداخت می کند نزد وایو به امانت خواهد بود تا پس از تحویل گرفتن سفارش به مسافر پرداخت شود. اگر آدرس محل خرید و سایر اطلاعات لازم در فرم سفارش خرید دقیق وارد شده باشند حتما سفارش هم مطابق نظر خریدار انجام خواهد شد.در صورت اختلاف نظر وایو در نهایت وایو قضاوت خواهد کرد

در درجه اول مسافران هنگام تکمیل فرم ثبت سفر خودشان تعیین می کنند که کالای خریده شده در محل خریدار تحویل می شود یا در محل مسافر ضمن اینکه گزینه تحویل توسط وایو نیز وجود دارد که در اینصورت وایو کالا را مسافر تحویل گرفته و در هر نقطه ایران به دست خریدار خواهد رساند. البته خریدار و مسافر می توانند جداگانه توافقات دیگری هم داشته باشند.

هر مسافری که مایل باشد در شهر مبدا سفارشی را انجام دهد لازم است اطلاعات سفر خود را در فرم ثبت سفر وارد کند.

نخیر . تکمیل اطلاعات سفر نیاز به هیچ هزینه ای ندارد.

بله. البته مسافران می توانند بدون ثبت اطلاعات سفر خود و با مراجعه به صفحه جستجوی سفارش از سفارشاتی که ثبت شده آگاه شوند ولی بدون ثبت سفر اطلاعات تماسی نخواهند داشت تا باقی مرحل انجام شود.

کافیست طبق اطلاعات وارد شده توسط خریدار به محل فروش کالا در شهر مبدا خود مراجعه کند یا اگر سفارش اینترنتی است آن را در شهر مبدا خود بخرد.سپس آن را با خود به شهر مقصدش که با شهر مقصد مورد نظر خریدار یکی است حمل کند و در نهایت طبق یکی از سه روشی که در تکمیل فرم ثبت تعیین کرده است کالا را به دست خریدار برساند.پس از تحویل کالا به خریدار مبلغی که برای خرید کالا هزینه کرده است به همراه مبلغی که برای انجام سفارش تعیین کرده است توسط وایو به مسافر پرداخت خواهد شد.

اساسا سفارشی نمایش داده می شود که پول خرید آن توسط خریدار به وایو پرداخت شده باشد. این پول نزد وایو امانت خواهد بود و چنانچه مسافر مطابق فرم ثبت سفارش کالای مورد نظر را خریده باشد تمامی هزینه ای مربوطه به مسافر پرداخت خواهد شد.

وایو معادل X درصد از مبلغ کالا را از خریدار و X درصد از دستمزد مسافر را دریافت خواهد کرد. ضمنا اگر مسافر در تعیین روش تحویل سفارش گزینه وایو را انتخاب کرده باشد مبلغی بابت هزینه دریافت سفارش از مسافر و تحویل آن به خریدار را نیز از خریدار دریافت خواهد کرد که میزان آن به فاصله دو نقطه و نوع سفارش بستگی دارد.

وایو یک شرکت ثبت شده در زمینه حمل و نقل محموله و بار است و نزدیک به ده سال در این زمینه فعالیت کرده و بیش از ۳۰۰ نمایندگی در سراسر ایران دارد. ضمنا محل بارانداز آن در فوتر سایت معلوم است.

امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات کافی و مورد نیاز شما را ارائه کرده باشیم ولی اگر هنوز سوالی در ذهن شما باقی مانده است حتما آن را برای ما از طریق این صفحه بفرستید تا ضمن اینکه پاسخ شما را می دهیم با اضافه کردن آن به فهرست سوالات در غنای این صفحه به کمک شما تلاش کرده باشیم.در صورت نیاز به عملیات پرتکرار و تجاری هم می توانید از مجموعه حمل اِکس که در زمره مجموعه های همکار است بهره کافی ببرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *