تعرفه حمل از تهران به سراسر کشور

تعرفه تهران به سراسر کشور

هر فرستنده در تهران می تواند با استفاده از اطلاعات این صفحه از هزینه ارسال محموله خود به هر نقطه از ایران آگاه شود. برای راحتی استفاده و پرهیز از هرگونه پیچیدگی تلاش شده است تا حدامکان تعرفه ساده و قابل فهم باشد.البته نکاتی در این تعرفه وجود دارد که توصیه می کنیم قبل از مراجعه به جدول محاسبات ، آنها را مطلاعه نمایید.

در این تعرفه از منطقی استفاده شده است که به شرح زیر توضیح داده می شود ولی لازم است بدانید که این منطق برای حقیقی و منصفانه بودن خدمات طراحی شده است تا مناسب ترین نرخ و در عین حال نازل ترین هزینه حمل پیشنهاد شود.در ادامه با اصطلاحاتی که در این منطق بکار برده شده اند آشنا خواهید شد.

 • این تعرفه با در نظر گرفتن احتمال ارسال یک عدد محموله که در خصوص خریدهای اینترنتی رایج است طراحی شده است.
 • در صورتی که فرستنده یک شخصیت حقوقی مانند شرکت باشد و تنوع و تعداد محموله های آن بیشتر باشد حتما تخفیفات ارزنده ای به هزینه ارسال تعلق خواهد گرفت که میزان آن طی مذاکرات دوطرفه تعیین خواهد شد.
 • در جدول محاسباتی که ملاحظه می کنید فقط هزینه حمل بین شهری اعلام شده است. به عبارت دیگر برای تعیین نرخ کرایه یک هزینه متغیر که بیمه بار است و یک هزینه ثابت که جمع آوری و توزیع است به مجموع کرایه اضافه خواهد شد.
 • بابت بیمه به ازاء هر یک میلیون تومان ارزش محموله ارسالی مبلغ ۷۰۰ تومان به عنوان هزینه بیمه محاسبه و به جمع نهایی اضافه می گردد.
 • بابت جمع آوری در تهران و توزیع در شهرستان مقصد هم هریک ۵۰/۰۰۰ تومان به جمع نهایی کرایه اضافه می گردد.
 • محموله ها از نظر ابعاد به ۵ دسته کلی ریز ، کوچک ، متوسط ، بزرگ و خیلی بزرگ تقسیم شده اند که در ادامه با ذکر مثال هر دسته معرفی می گردند.
 • مانعی ندارد که محموله ارسالی کوچک تر یا بزرگ تر از هریک از دسته بندی های معرفی شده باشد اگر که این تفاوت بیشتر از ۵۰ درصد نباشد.مثلا اگر ابعاد یک بسته ۳۰*۲۰*۱۵ سانتی متر باشد باز هم جزو دسته بندی محموله های ریز محاسبه می گردد ( ابعاد دسته بندی ریز ۲۵*۱۵*۱۰ سانتی متر است )
 • مسافت هر شهرستان مقصد از تهران به ۵ دسته کلی نزدیک ، خیلی نزدیک ، میانه ، دور و خیلی دور تقسیم شده است که در ادامه هریک توضیح داده خواهد شد.
 • در نوع ارسال این مجموعه به هر دسته از ابعاد سقف وزن اختصاص پیدا می کند. مثلا سقف وزن محموله های ریز ۵ کیلوگرم می باشد.چنانچه محموله شما از سقف تعیین شده بیشتر باشد حتما هنگام تکمیل فرم ارسال در بخش توضیحات وزن بار خود را بنویسید تا هم تمهیدات لازم برای حفظ امنیت و سلامت بار شما و سایرین لحاظ شود و هم اگر هزینه اضافی شامل می شود به شما اطلاع داده شود.

ابعاد محموله

منظور از ابعاد محموله طول و عرض و ارتفاع بسته و محموله شماست.در مورد محموله هایی که هر سه بعد طول و عرض و ارتفاع را ندارند تشبیه آنها به یک بسته چهار ضلعی لازم می نماید.یعنی اگر محموله شما مثلا استوانه ای شکل است به طور ذهنی آن را به یک شکل مکعب مستطیل تشبیه کنید.

محموله های ریز

محموله های ریز به محموله هایی گفته می شود که ابعاد آن ها ۲۵ * ۱۵ * ۱۰ سانتی متر باشد . مانند جعبه گوشی موبایل یا جعبه کفش و مانند آن ها.

محموله های کوچک

محموله های کوچک به محموله هایی گفته می شود که ابعاد آن ها ۵۰ * ۲۰ * ۳۰ سانتی متر باشد.مانند ضبط صوت های قدیمی و مانند آن.

محموله های متوسط

محموله های متوسط به محموله هایی گفته می شود که ابعاد آن ها ۸۰ * ۵۰ * ۴۰ سانتی متر باشد مانند جعبه جاروبرقی و مانند آن.

محموله های بزرگ

محموله های بزرگ به محموله هایی گفته می شود که ابعاد آن ها ۱۰۰ * ۸۰ * ۶۰ سانتی متر باشد مانند یک دستگاه ماشین لباسشویی و مانند آن.

محموله های خیلی بزرگ

محموله های خیلی بزرگ به محموله هایی گفته می شود که ابعاد آن ها ۱۵۰ * ۱۰۰ * ۸۰ سانتی متر باشد مانند یک دستگاه یخچال ۹ فوت به بالا و مانند آن.

مسافت

ما مسافت هر مقصدی که کاربران در نظر بگیرند را به پنج دسته تقسیم کرده ایم.تمامی شهرها و شهرستان های کوچک و بزرگ و روستاها و هر گیرنده ای که مقصد یک محموله باشد در یکی از این گروه های پنجگانه قرار خواهد گرفت

نزدیک

نقاطی که فاصله آنها از تهران ۲۰۰ کیلومتر بیشتر نباشند.

خیلی نزدیک

نقاطی که فاصله آنها از تهران بیشتر از ۲۰۰ و کمتر از ۴۰۰ کیلومتر باشند.

میانه

نقاطی که فاصله آنها از تهران بیشتر از ۴۰۰ و کمتر از ۶۰۰ کیلومتر باشند.

دور

نقاطی که فاصله آنها از تهران بیشتر از ۶۰۰ و کمتر از ۸۰۰ کیلومتر بیشتر باشند.

خیلی دور

نقاطی که فاصله آنها از تهران از ۸۰۰ کیلومتر بیشتر باشند

جدول هزینه بین شهری

در جدولی که ملاحظه می کنید هزینه حمل بین شهری یک عدد بار اعلام شده است.برای استفاده بهتر از این جدول به توضیحات و مثالی که بعد از جدول ارائه شده است مراجعه نمایید.

خیلی نزدیکنزدیکمیانهدورخیلی دور
ریز۷/۰۰۰۱۲/۰۰۰۱۸/۰۰۰۲۴/۰۰۰۲۹/۰۰۰
کوچک۱۹/۰۰۰۲۵/۰۰۰۳۲/۰۰۰۴۱/۰۰۰۴۷/۰۰۰
متوسط۴۹/۰۰۰۵۸/۰۰۰۷۲/۰۰۰۷۹/۰۰۰۹۱/۰۰۰
بزرگ۹۷/۰۰۰۱۲۷/۰۰۰۱۵۱/۰۰۰۱۷۷/۰۰۰۱۹۵/۰۰۰
خیلی بزرگ۱۹۰/۰۰۰۲۱۵/۰۰۰۲۵۷/۰۰۰۲۹۰/۰۰۰۳۳۵/۰۰۰
جدول هزینه بین شهری حمل بار از تهران به سایر نقاط
 • به مبالغ فوق هزینه بیمه بار اضافه می شود که نرخ آن به ازاء هر یک میلیون تومان ارزش محموله شما ۷۰۰ تومان می باشد.
 • بابت مراجعه به درب هر فرستنده مبلغ ۵۰/۰۰۰ تومان و بابت مراجعه به درب هر گیرنده نیز همین مبلغ اختصاص می یابد.
 • مثلا اگر فرستنده ای یک عدد بار ارسال کند جمعا ۱۰۰/۰۰۰ تومان به مبالغ جدول فوق اضافه می گردد ولی اگر یک فرستنده ۳ عدد بار را به سه گیرنده ارسال کند جمعا ۲۰۰/۰۰۰ تومان به جمع کل اضافه می گردد.
 • مثلا اگر فرستنده ای یک بسته متوسط با ارزش ۱۰ میلیون تومان به یک شهرستان دور ارسال نماید هزینه آن به شرح زیر محاسبه خواهد شد:
 • ۷۹/۰۰۰ هزینه بین شهری + ۷/۰۰۰ هزینه بیمه + ۱۰۰/۰۰۰ هزینه جمع آوری تهران و توزیع در مقصد= ۱۸۶/۰۰۰

جدول دسته بندی محموله ها

در این جدول شما از ابعاد محموله ها و وزن مجاز آنها اطلاع پیدا می کنید.برای استفاده بهتر از این جدول به توضیحات و مثالی که بعد از جدول ارائه شده است مراجعه نمایید.

ابعاد(سانتی متر)سقف وزن ( کیلو گرم )
ریز۱۰ * ۱۵ * ۲۵۷
کوچک۳۰ * ۲۰ * ۵۰۱۲
متوسط۴۰ * ۵۰ * ۸۰۱۷
بزرگ۶۰ * ۸۰ * ۱۰۰محدودیتی ندارد-هزینه لیفتراک یا کارگر دارد
خیلی بزرگ۸۰ * ۱۰۰ * ۱۵۰محدودیتی ندارد-هزینه لیفتراک یا کارگر دارد
جدول معرفی وزن و ابعاد محموله ها
 • همانطور که قبلا گفته شد اگر ابعاد یک بار از ۵۰ درصد ابعاد فوق بیشتر نباشد مانند جدول فوق محاسبه می شود.یعنی اگر ابعاد بسته ای مثلا ۶۰ * ۷۰ * ۹۰ باشد باز هم متوسط محسوب خواهد شد.
 • جهت جابجایی محموله های بزرگ و خیلی بزرگ اگر به لیفتراک یا نیروی کارگر نیاز باشد مبلغ جداگانه ای محاسبه خواهد شد که البته مقدار آن نسبتا کم خواهد بود.
 • محموله ها توسط فرستنده باید بسته بندی مناسبی شده باشد به گونه ای که از فشارهای احتمالی در طول حمل مصون بماند. هرگونه ضعف در بسته بندی توسط مامورین جمع آوری به فرستنده یادآوری شده و در صورت برطرف نشدن در بارنامه قید خواهد شد.